Aktualności

Początek nowego sezonu. Prace w ogrodzie na wiosnę. 20 marca, 2019

Wiosenne prace w ogrodzie

Marzec to miesiąc ważnych przygotowań i prac w naszych ogrodach. Przede wszystkim musimy ogród oczyścić i uporządkować, usunąć wszystkie śmieci, suche gałęzie i zgniłe liście, aby nie dopuścić do rozwoju pleśni. Z początkiem wiosny powinniśmy dokładnie sprawdzić stan wszystkich roślin. Ich kondycja o tej porze roku jest niezwykle istotna, ponieważ będzie rzutowała na dalszy ich rozwój i wygląd całego ogrodu.
Bardzo ważnym etapem przy pracach w ogrodzie na wiosnę jest przycinanie drzew i krzewów. Usuwamy złamane gałęzie w taki sposób, aby jak najbardziej prześwietlić koronę. Podczas tego zabiegu musimy sprawdzać stan gałęzi, by nie dopuścić do ewentualnego rozprzestrzenienia się chorób. Prawidłowa pielęgnacja roślin i krzewów oznacza piękny wygląd ogrodu.
Wszystkie prace zależą jednak od pogody. Jeśli warunki są sprzyjające, stopniowo usuwamy otuliny, pamiętając jednak, aby ich ponownie użyć w momencie wystąpienia przymrozków.
Nie możemy też zapominać o nawożeniu. Rodzaj nawozu zależy od rodzaju roślin rosnących w naszym ogrodzie.

 
 
Wiosenne prace w ogrodzie | Białystok
 

Ogród, gdy w końcu przychodzi wiosna…

Na wiosnę musimy też zadbać o trawnik. Grabimy go, wyczesujemy w celu napowietrzenia, przycinamy trawę aż do samej ziemi. Kiedy tylko zrobi się cieplej, spowoduje to pobudzenie jej do wzrostu. Po tych zabiegach przystępujemy do pierwszego w sezonie nawożenia i podlania trawnika.

W marcu możemy zacząć sadzić drzewa np.: brzozy czy dęby, krzewy – np. maliny, przygotowujemy też miejsca pod nowe rośliny. Pod koniec marca możemy wysadzić do gruntu odporne na chłód kwiaty, warzywa i zioła pamiętając jednak o przykryciu ich włókniną.
 
 
Wiosna w ogrodzie | Białystok
 

Przeczytaj również:
Dobrze zaprojektowany ogród dla psa i kota – http://www.ogrody-swiata.pl/aktualnosci/dobrze-zaprojektowany-ogrod-dla-psa-i-kota/
Trawnik idealny. Jak poprawić kondycję swojego trawnika? – https://projektowanie-ogrodow.bialystok.pl/aktualnosci/trawnik-idealny-jak-poprawic-kondycje-swojego-trawnika/
Relaks w ogrodzie – https://wrzosowisko-ogrody.pl/relaks-w-ogrodzie/

Projekt ogrodu | Białystok - Prace w ogrodzie na wiosnę